Servicii consulare. Vize

Traducatori autorizati

Traducători autorizaţi de Ministerul Justiţiei din România, în ordinea în care şi-au  depus specimenul de semnătură la Ambasada României la Lisabona:

Tradutores ajuramentados, por ordem da deposição do espécime de assinatura junto da Embaixada da Roménia em Lisboa:
 

Craciun Daniela,  00351-966803499

danielamirela_craciun@yahoo.com 

 

Csiszer Oana Raluca, Lisabona (Alcântara), 00351-969448898

oanacsiszer@yahoo.com

 

Lima Clarisa Violeta, Albufeira, 00351-968484396

clarisa.v.lima@gmail.com

 

Haiduc Mihaela, Lisabona, 00351-961085522

m_haiduc@hotmail.com

 

Popa Corneliu, Lisabona, 00351-967089660

corneliupopa@gmail.com

 

Ungureanu Tanty, Porto, 00351-914004067

tantyungureanu@gmail.com

 

Ungureanu Gabriela, Porto, Leiria, 00351-968819872

gabarosi@yahoo.com

 

Scripcaru Gianina, Oeiras,  00351-961858095

gianina.scripcaru@gmail.com

 

Pop Simina Lacramioara, Campo Grande, Lisabona, 00351-914259535

traduceripopsimina@yahoo.ro

 

Vișan Cristina Ancuţa,  Lapa, Lisabona, 00351-914840966

tradletras@sapo.pt

 

Farcas Duarte Olimpia Corina, Lisabona, 00351-963811308

corina_olimpia@yahoo.com

 

Farcasanu Coutinho Teodora Maria,  Abrantes, Santarem, 00351-913690631

teodoroasa@yahoo.com

 

Tomescu Iulia Nicoleta, Porto, 00351-913108645

iulia_tomescu@sapo.pt

 

Pelin Cristina, Lisabona, 00351-927191933

pelin.cristina@yahoo.com

 

Chelaru Bogdan Ionel, Porto, 00351-961029832 

bogdan.estg@gmail.com

 

Banioti Marinela, Lisabona, 00351- 967955945

ela75_ro@yahoo.com.br

 

Ilie Alina, Vila Nova de Gaia, 00351- 967394849

alina.ilie@rocketmail.com

 

Mihaela BALTAG, Lisabona, 0040-721 034 270

mihaela.b95@gmail.com

 

Servicii consulare pe bază de programare

27.02.2019

TOATE serviciile consulare se prestează numai pe bază de programare prealabilă prin portalul www.econsulat.ro Începând cu 04 martie 2019, programări exclusiv prin portalul www.econsulat.ro Ambasada României la …

Secțiile de votare din Portugalia, programul votării și documentele cu care se poate vota la alegerile prezidențiale din luna noiembrie 2019

15.10.2019

În vederea desfășurării alegerilor prezidențiale din anul 2019, în Portugalia vor fi deschise 9 secții de votare, după cum urmează: 1.LISABONA 1, RUA SAO CAETANO 5, 1200-828 LISBOA (SEDIUL AMBASADEI ROMÂNIEI) 2.LISABONA 2, RUA SAO…

Colocviul „Emil Cioran, gânditor esențial al secolului XX“

04.10.2019

Ambasada României în Republica Portugheză și Institutul Cultural Român de la Lisabona, în parteneriat cu Direcția de Activități Culturale de la El Corte Inglés, vă invită vineri, 11 octombrie 2019, începând cu ora 18:30, la colocviul „Emil…